Прати штори самому вдома не складно, особливо якщо це стосується поліестерових тканин, а тканин зараз багато, і штор, і тюлі.

Такі вироби за легкого ступеня забруднення можна прати при температурі 30-40 градусів з легким віджимом. Якщо ви хочете, щоб тканина менше м'ялася, під час прання потрібно знизити оберти, і виріб досушувати у розпрямленому вигляді.

Поліестерову тюль можна прати аналогічно, не досушуючи одразу вішати на карниз, де вона швидше повернеться до колишніх форм.

Будьте обережні з пранням виробів із льону та бавовни! Вони можуть давати усадку, і такі тканини рекомендуємо прати вручну або на делікатному пранні без віджиму при 30 градусах.

Штори з оксамиту, натурального шовку краще віддавати в чищення, а при запиленні просто знімати пил пилососом.

Прасувати тканини краще парогенератором, який призначений для робіт на висоті. Таким чином можна швидко розгладжувати полотна штор та гардин на вазі, не вдаючись до допомоги праски, адже така робота займає багато часу та сил.

Якщо раптом ви штори або тюль пересушили після прання, швидше за все, що парогенератор не впорається з такими складками, і праска вам на допомогу!

Перед зняттям штор з карниза продумайте, де будуть гачки від штор, адже на багатьох сучасних карнизах гачки стираються разом із тканиною, і в цьому їхня зручність, що дозволяє легше повісити вироби після прання.

Штори та гардини з креш тканин \ так званих жниварок\ не можна гладити! інакше весь ефект жниварки забере праску.

Найчастіше звичайні гардини достатньо після прання струсити і відразу повісити на карниз. Це дуже зручно для гардин на кухню та їдальню.