При виборі шпалер існують певні правила. Для спалень, віталень і дитячих підходять шпалери без покриття, а для ванн, кухонь, передпокоїв - вибирайте вінілові шпалери 2022, що миються.

Для нерівних стін вибирайте текстуровані або рельєфні шпалери з гарним дизайном. Подивитися їх можна тут. Вони допоможуть приховати невеликі вади стін. Гладкі шпалери підкреслять будь-який дефект.

Вініл та флізелін стане чудовим оздобленням вітальні, холу, коридору, передпокою. Плюс цих шпалер у легкості догляду. Їх миють і навіть чистять щіткою. Працювати із ними легко. Завдяки своїй основі вони ковзають по стіні, тому добре «стикуються».

Купуючи шпалери, візьміть на рулон більше. Цей запас застрахує вас від втрат, адже часто невеликі шматки матеріалу при розкрої просто викидаються через надто малу довжину. Така обережність убезпечить від пошуку «такого» рулону, витраченого на це часу.

Чим важче шпалери, тим легше їх наклеювати. Тонкі шпалери легко рвуться, мнуться, з ними чимало проблем.

Якщо раніше вважалося, що паперові та вінілові шпалери не в змозі передати складніші природні текстури, то сучасні технології дозволили досягти досконалості. У 2021 році на арену вийшли матеріали з 3D ефектом - метою було призначено малюнок натурального мармуру. Сьогодні їх можна комбінувати з усім – від класики та арт-деко до мінімалізму та навіть лофта.

Так, сьогодні можна зустріти колекції з імітацією різних порід мармуру – статуаріо, калакатта і навіть «цукри» та «маркінія», а також близькі за настроєм рішення – так само онікс або травертин.

Дизайн терраццо – венеціанської безшовної мозаїчної підлоги, виконаної з цементу та вапна з додаванням кольорового скла та каміння. Шпалери з таким принтом виглядають елегантно, але і грайливо, а також дозволяють перетворювати простір, створюючи потрібний настрій навіть у маленькій ванній.

Ще один варіант – шпалери із принтом під далматину. Не можна сказати, що він виглядає помітно - проте не можна відмовити йому в наявності сміливості, свіжості і тієї самої невимушеності, яку так любить стиль мінімалізм. Плюсом також можна назвати поєднання таких стін з актуальними сьогодні натуральними текстурами - від льону до дерева і ротанга.